Jak urządzić małą kuchnię?

W standardowych polskich mieszkaniach bardzo często występują oddzielne kuchnie w kształcie kwadratu o powierzchni paru metrów kwadratowych. Taka kuchnia jest bardzo przyjemna do urządzania. Na pierwszy rzut oka może wydawać się mała a tymczasem można ją naprawdę wygodnie zagospodarować. Trzeba tylko wszystko dobrze zaplanować.

Na podłogę dajemy oczywiście płytki. Ściany malujemy na ulubiony kolor plus przewidujemy niewielki obszar płytek na ścianie pomiędzy górnymi a dolnymi szafkami. W tym miejscu może oczywiście dać także szybę albo metalowe wstawki. Ściana w tym miejscu będzie chroniona przed zabrudzeniem, wynikającym z codziennego użytkowania. Meble na wymiar możemy rozmieścić na dwóch ścianach. Da to nam około 5-6 metrów bieżących zabudowy, co jest zupełnie wystarczające dla standardowej rodziny. Aby było nam wygodnie korzystać z tej przestrzeni, najlepiej na początku zabudowy wstawić lodówkę. Następnie odpowiednio szeroki blat roboczy, na który będziemy wykładać produkty z lodówki. Na pewno docenimy tą przestrzeń w trakcie przygotowywania większego posiłku.

W dalszej kolejności mamy zlewozmywak wraz ze zmywarką. Dalej znów blat roboczy abyśmy mieli gdzie odkładać umyte produkty oraz gdzie je kroić. Później dajemy płytę oraz okap, a za nimi jeszcze jeden blat roboczy. Ten już niekoniecznie musi być szeroki. Pomiędzy szafkami warto powiesić relingi jeśli lubimy mieć akcesoria kuchenne pod ręką. Jest to bardzo wygodne w trakcie gotowania. Przy tym układzie mebli zostaje nam jeszcze wolny cały jeden róg w którym ustawiamy stół dla rodziny. Całość dopełniają rolety w oknie, oświetlenie górne i podszafkowe oraz wieszaczki na drobne akcesoria kuchenne czy ścierki.

Więcej znajdziesz klikając w http://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/wyposazenie-kuchenne/zlewozmywaki.html