Czy warto podróżować po Polsce?

Chęć poznawania świata sprawia, że coraz chętniej wybieramy się w dalekie podróże. Wczasy w tropikach, wycieczki po Europie oraz wypoczynek w najpopularniejszych kurortach w rejonie Morza Śródziemnego to popularna oferta dla polskich podróżników. Jak w tej sytuacji radzi sobie turystyka krajowa?

Czy, mimo fascynacji odległymi krajami, jesteśmy zainteresowani poznawaniem najpiękniejszych zakątków własnego kraju? Wbrew pozorom turystyka w Polsce ma się bardzo dobrze, a zmiany zachodzące na terenie kraju sprawiają, że i polskie letniska na brak zainteresowania nie mogą narzekać. Gdzie wybieramy się najchętniej? W jakich regionach kraju koncentruje się turystyka?
Turystyka krajowa to przede wszystkim Mazury. Ta kraina przyciąga pięknymi jeziorami, wspaniałą przyrodą i zabytkami, jest też rajem dla każdego miłośnika sportów wodnych. Chętnie odwiedzanym regionem jest też wybrzeże, a wczasy nad Bałtykiem od lat są chętnie wybieranym rozwiązaniem. Turystyka aktywna skupia się z kolei w rejonach górskich. Beskidy oraz malownicze Bieszczady, potężne Tatry oraz tajemnicze Karkonosze to ważne punkty na turystycznej mapie kraju. Turystyka krajowa to również popularna Kotlina Kłodzka oraz wycieczki po najciekawszych miastach kraju. Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków oraz Gdańsk to popularne kierunki wypraw. Chętnie zwiedzane są też te zabytki, które dzięki nowym szlakom i trasom turystycznym stały się bardziej dostępne dla turystów. Szlaki zabytków techniki wyznaczone w poszczególnych regionach oraz szlaki drewnianej architektury to kuszące propozycje. Wielkim zainteresowaniem cieszą się też trasy, które pozwalają na odkrywanie zamków piastowskich lub krzyżackich warowni. Są one kolejnymi czynnikami, dzięki którym turystyka krajowa ma się doskonale.