E-Sklep Robale.pl

E-Sklep Robale.pl
E-Sklep Robale.pl

Właśnie zaczęło się lato, zatem warto wiedzieć co nam grodzi w tę porę roku. Sklep internetowy Robale.pl (dystrybutor lamp owadobójczych) przygotował dla Państwa wakacyjny poradnik zwiększające wasze bezpieczeństwo podczas wakacji.
Skóra to po grecku „derma”, dlatego lekarze, którzy zajmują się chorobami skóry to dermatolodzy. W artykule przedstawię listę najczęściej występujących problemów dermatologicznych, które pojawiają się na wakacjach. Większość tych kłopotów można zatrzymać dzięki szybkiej wizyty u lekarza. Warto jednak pamiętać, że ten artykuł nie wyczerpuje całej tematyki dotyczącej problemów ze skórą podczas wakacji i w przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy niezwłocznie udać się do lekarza.
Po pierwsza trzeba uważać na słońce. Od jakiegoś czasu Polacy coraz częściej wyjeżdżają do ciepłych krajów, gdzie słońce praży kilkakrotnie razy bardziej niż w Polsce. Opalając się na słońcu należy pamiętać o filtrach przeciwsłonecznych. W Polsce w najcieplejsze dni w zupełności wystarczy filtr 10 – 15 SPF, ale na południu Europy należy stosować co najmniej filtr 20 SPF. W krajach Afryki opalanie zaczyna się od filtru 30 SPF. Ponadto trzeba pamiętać, że po wyjściu z wody ponownie należy nałożyć na skórę krem z filtrem. Ludzie o jasnej karnacji powinni używać filtrów 10 razy mocniejszych, czyli w Polsce 20 – 25 SPF.
Problemy związane z przebywaniem na słońcu to wszelkie oparzenia, a także ryzyko wystąpienia czerniaka (nowotworu złośliwego), który najczęściej ma podłoże skórne. Dzięki stosowaniu filtrów unikniemy oparzeń skóry. Używanie filtrów zmniejsza ponadto ryzyko wcześniej wspomnianego czerniaka. Gdy choroba się pojawi istotna rolę odgrywa profilaktyka i odpowiednie leczenie.
Innym zagrożeniem podczas wakacji mogą być grzyby w wodzie, które wywołują różnego rodzaju choroby skórne. Najlepsze warunki do rozwoju takich pasożytów to przede wszystkim wilgoć i ciepło. Jeśli po wyjściu z basenu zakładasz nieprzewiewne buty na mokre nogi to właśnie takie warunki stwarzasz. Żeby zapobiegać występowaniu grzybicy należy wycierać nogi po kąpieli i zakładać wygodne, przewiewne obuwie. Leczy się ją natomiast maściami przeciwgrzybicznymi.
Kolejnym problemem podczas lata może być atak z powietrza, czyli różnego rodzaju owady. Dopiero zaczęło się lato, a od much i kowarów ciężko się opędzić. Jeśli już zostaniemy pogryzieni, musimy pamiętać, aby nie drapać ukąszeń. To może doprowadzić do różnego rodzaju komplikacji i zagrożeń. Jeśli ukąszenie jest wyjątkowo dokuczliwe należy zgłosić się do lekarza, który przepisze krem przeciwzapalny lub maść łagodzącą swędzenie. Szczególnie niebezpieczne okazują się ukąszenia kleszczy, które mogą wywołać groźną chorobę – boreliozę. Jeśli zauważycie w miejscu ukąszenia zaczerwienienie w kształcie obrączki, należy niezwłocznie udać się do lekarza.
Dlatego też zapraszamy do naszego sklepu internetowego Robale.pl, gdzie znajdą Państwo pułapki na owady latające, takie jak np. lepowe lampy owadobójczy włoskiej marki MO-EL.
Musielibyście mieć wyjątkowego pecha, aby wszystkie opisane wyżej problemy dotknęły właśnie Was. Wystarczy trochę rozsądku i wiedzy, a z pewnością tegoroczne wakacje będą jak najbardziej udane.

Obotrytów 11
717575830
lampy owadobójcze robale.pl
  • E-Sklep Robale.pl
  • E-Sklep Robale.pl
  • E-Sklep Robale.pl
  • E-Sklep Robale.pl
  • E-Sklep Robale.pl